OGŁOSZENIE O WSZCZĘCIU POSTĘPOWANIA
W trybie przetargu nieograniczonego przeprowadzanego zgodnie z postanowieniami ustawy
z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. Nr 19, poz. 177 ze zm.),
o wartości nie przekraczającej wyrażonej w złotych równowartości kwoty 60 000 euro.
ZWIĄZEK MIĘDZYGMINNY "PUSZCZA ZIELONKA"
z siedzibą przy ul. Nowy Rynek 8 , 62-095 Murowana Goślina, województwo wielkopolskie.
REGON 63418696
www.puszcza-zielonka.pl; e-mail: biuro@puszcza-zielonka.pl
Telefon: (0 61) 8114-683, Fax: (0 61) 8114-141
zaprasza do składania ofert na:
wykonanie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla inwestycji pn.: „Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i okolic ”
1. Oznaczenie przedmiotu zamówienia według CPV (Wspólny Słownik Zamówień): usługi dodatkowe w zakresie inżynierii lądowej i wodnej – 74231110-1.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla inwestycji pn.: „Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i okolic”, które należy wykonać zgodnie z aktualnym stanem prawnym.
3. Opis zadania dla Wykonawcy zamówienia.
a) Zadania ogólne
Zadaniem Wykonawcy jest przygotowanie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko (zwany dalej raport OOŚ), który będzie dołączony do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pn.: „Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i okolic”. Powyższy raport OOŚ będzie dokumentem wykorzystywanym w trakcie przeprowadzania postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko dla przedmiotowego przedsięwzięcia. Wykonawca winien także uczestniczyć w postępowaniu ooś zmierzającym do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji (będą wydawane 2 decyzje w układzie zlewniowym), a w szczególności udział w konsultacjach społecznych przeprowadzanych w gminach.
b) Szczegółowy zakres zadań dla Wykonawcy.
Raport OOŚ ma być przygotowany zgodnie z wymogami określonymi w art. 52 Ustawy Prawo ochrony środowiska uwzględniając wszystkie wymienione elementy. Wymagane jest, aby raport OOŚ sporządzony został w sposób wyczerpujący, w oparciu o rzetelne dane, zgodnie ze wszystkimi wymogami prawa krajowego i wspólnotowego oraz wytycznymi i innymi dokumentami instytucji systemu Funduszu Spójności.
Wykonanie raportu OOŚ winno być przeprowadzone dla całego przedsięwzięcia zgłoszonego do Funduszu Spójności z uszczegółowieniem dla poszczególnych zlewni oczyszczalni ścieków, tj. zlewnia oczyszczalni Szlachęcin dla aglomeracji Murowana Goślina oraz zlewnia Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach dla aglomeracji poznańskiej. Ponadto w raporcie OOŚ mają być wyodrębnione analizy wpływu planowanej inwestycji dla każdej gminy uczestniczącej w przedsięwzięciu.
W raporcie OOŚ ujęta musi być również ocena wpływu przedsięwzięcia na obszary Natura 2000 umieszczone na liście krajowej przekazanej do Komisji Europejskiej w dniu 1 maja 2004 r. (obejmującej istniejące obszary ptasie oraz projektowane obszary siedliskowe – obszary te zostały opublikowane w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 21 lipca 2004 r. w sprawie obszarów specjalnej ochrony ptaków Natura 2000), jak i na inne potencjalne obszary Natura 2000, spełniające kryteria Dyrektywy Siedliskowej. Zgodnie z przyjętym przez KE stanowiskiem, potwierdzonym orzeczeniami Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, obszary istotne z punktu widzenia kryteriów określonych w Dyrektywie Siedliskowej, która stosuje się również do obszarów objętych Dyrektywą Ptasią, są objęte specjalną ochroną do czasu ostatecznego zatwierdzenia przez KE listy krajowej zgodnie z zasadą ostrożności wynikającą z Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską. Listy potencjalnych obszarów sieci Natura 2000 w Polsce zostały umieszczone na stronie:
http://www.mos.gov.pl/1strony_tematyczne/natura2000/ index.shtml.
Streszczenie w języku niespecjalistycznym (nietechnicznym) informacji zawartych w raporcie OOŚ musi obejmować podsumowanie każdego rozdziału raportu OOŚ
i odpowiadać każdemu elementowi raportu OOŚ, a w szczególności powinno zawierać:
1) opis projektu obejmujący informacje o jego lokalizacji, projekcie technicznym oraz wielkości,
2) opis przewidzianych działań mających na celu zapobieganie, ograniczanie i, jeżeli to możliwe, kompensację przyrodniczą negatywnych oddziaływań na środowisko,
3) dane niezbędne dla określenia i oceny głównych (efektów bezpośrednich i pośrednich) prawdopodobnego oddziaływania projektu na środowisko i następujące jego elementy:
– ludzi, faunę i florę (łącznie z obszarami szczególnie wrażliwymi, które mogą zostać objęte ochroną z mocy Dyrektyw: o ochronie dziko żyjących ptaków, zwaną Dyrektywą Ptasią oraz Dyrektywą Siedliskową);
– powierzchnię ziemi, wody, powietrze, klimat i krajobraz;
– dobra materialne i dobra kultury;
– wzajemne oddziaływanie między elementami określonymi w pierwszym, drugim i trzecim myślniku;
4) opis przeanalizowanych głównych rozwiązań alternatywnych i wskazanie uzasadnienia dla wybranego rozwiązania, biorąc pod uwagę jego wpływ na środowisko;
5) oraz wszelkie inne informacje, które mogą wynikać z któregokolwiek z zobowiązań wynikających z aneksu IV Dyrektywy OOŚ.
Streszczenie w języku niespecjalistycznym będące elementem raportu i procedury OOŚ będzie załączone do aktualizacji wniosku do Funduszu Spójności.
c) Raportowanie
Raport Końcowy – ma być przedłożony w ciągu 8 tygodni od daty zawarcia umowy i zawierać ma dokładny opis wszystkich osiągniętych wyników pracy oraz Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.
Uwagi do Raportu Końcowego przekazywane będą zgodnie z Umową. Zamawiający ma prawo zgłaszać uwagi do raportu OOŚ do czasu ostatecznego zakończenia procedury oceny oddziaływania na środowisko i uzyskania prawomocnej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.
W przypadku zgłoszenia uwag przez Zamawiającego, Wykonawca przygotuje kolejną wersję raportu w ciągu jednego tygodnia od otrzymania uwag.
Raport Końcowy ma być sporządzony w 5 egzemplarzach w języku polskim i angielskim
i dostarczony w formie papierowej i elektronicznej do Zamawiającego.
4. Termin realizacji zamówienia: do 8 tygodni od daty zawarcia umowy.
5. Specyfikację istotnych warunków zamówienia można odebrać (bezpłatna)
w siedzibie Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka.
6. Informacja na temat wadium: Zamawiający nie pobiera wadium.
7. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
8. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
9. Osobą uprawnioną do kontaktów z Wykonawcami w dni powszednie w godz. 9. 00 – 14. 00 jest Pani Olga Godynicka-Kubiak, tel.: +48 61 811 46 83, tel. kom. 0502 53 76 51.
10. W przetargu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy:
a) złożą wypełniony formularz ofertowy,
b) załączą poniższe oświadczenia i dokumenty potwierdzające spełnienie warunków,
o których mowa w art. 22 ust. 1 i 24 ustawy Prawo zamówień publicznych, a których złożenia wymaga Zamawiający w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, tj.:
1) aktualny odpis z właściwego rejestru albo odpis aktualnego zaświadczenia
o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej,
2) oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu,
3) oświadczenie potwierdzające posiadane doświadczenie wyrażające się wykonaniem w okresie ostatnich trzech lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie:
– raportów oddziaływania na środowisko lub
– ocen oddziaływania na środowisko dla układów lokalizacyjnych i/lub
– oczyszczalni dla RLM 45.000,
4) dokumenty potwierdzające, że wykazane usługi zostały wykonane należycie,
5) oświadczenie potwierdzające dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia,
c) spełnią warunki określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
11. Kryteria oceny ofert:
najniższa cena brutto –100 %.
12. Miejsce składania ofert:
Oferty należy składać lub przesyłać na adres Zamawiającego:
62-095 Murowana Goślina, Nowy Rynek 8, II piętro (biuro Związku)
woj. wielkopolskie
w terminie do dnia 12 sierpnia 2005 r. do godziny 1330 .
13. Miejsce i termin otwarcia ofert:
Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Zamawiającego:
62-095 Murowana Goślina
ul. Nowy Rynek 8, II piętro (biuro Związku)
woj. wielkopolskie
w dniu 12 sierpnia 2005 r. o godzinie 1400 .
14. Termin związania ofertą: 30 dni.