Mimo mocno rozbudowanego porządku obrad, 78 Zgromadzenie Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka przebiegło bardzo sprawnie. W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele pięciu, z sześciu gmin związkowych. W przypadku jednej uchwały odstąpiono od głosowania, zdecydowano, aby jej zapis najpierw wysłać z prośbą o opinię do UOKiK, a do głosowania powrócić po otrzymaniu pozytywnej opinii.
Decyzja ta dotyczyła uchwały „w sprawie określenia szczególnych zasad, sposobu i trybu oraz organów i osób uprawnionych do umarzania, odraczania lub rozkładania na raty należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym przypadających Związkowi Międzygminnemu „Puszcza Zielonka” w Murowanej Goślinie od osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej”. Pozostałe uchwały podjęto jednogłośnie.
Jako pierwszą głosowano uchwałę w sprawie przystąpienia do realizacji przedsięwzięcia pn. „Budowa urządzeń kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami na terenie gminy Swarzędz w Zalasewie, Rabowicach, Kruszewni i Gortatowie”. Sprawa dotyczy inwestycji, która będzie ona w 100 proc. ze środków gminy. Konsekwencją tej uchwały były dwie następne: uchwała w sprawie zmiany uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Związku na rok 2015 (Uchwała z Autopoprawką) oraz uchwała w sprawie zmiany uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka” na lata 2015 – 2036 (Uchwała z Autopoprawką).
Podjęto też uchwałę w sprawie zmiany uchwały w sprawie określenia wysokości rocznej składki członkowskiej na 2015 rok oraz terminu jej płatności, a także dwie uchwały zatwierdzające taryfy.
Wnioski o zatwierdzenie taryf złożone zostały przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Swarzędzu (dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzanie ścieków na okres od 1 maja 2015 r. do 30 kwietnia 2016 r. na terenie Gminy Swarzędz) oraz przez Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Skokach (dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzanie ścieków na okres od 1 maja 2015 r. do 30 kwietnia 2016 r na terenie Gminy Skoki). Wnioski, zgodnie ze Statutem, zostały zweryfikowane przez Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”. Przed uczestnikami posiedzenia referował je Stefan Ogorzałek – Inspektor ds. regulacji i gospodarowania mieniem komunalnym w Związku. Stefan Ogorzałek, po dokonaniu analizy poinformował, iż wnioski tak pod względem formalnym, jak merytorycznym spełniają wymagania określone w ustawie zaopatrzeniowej. Po tym uchwały przegłosowano.
Następnym punktem posiedzenia była prezentacja i przekazanie informacji dotyczących procedury przystępowania przez Związek do realizacji zadań inwestycyjnych zgłaszanych przez gminy uczestniczące należące do Związku. Prezentację przedstawił Tomasz Łęcki – Członek Zarządu Związku i dyrektor Biura Związku. Druga część prezentacji dyrektora Łęckiego dotyczyła zawierania przez Związek porozumień z Inwestorami planującymi realizację zadań inwestycyjnych polegających na budowie urządzeń kanalizacji sanitarnej włączanych bezpośrednio do majątku Związku, wytworzonego w ramach obecnie realizowanych przedsięwzięć. Dyrektor Łęcki poinformował też o przygotowaniach do sporządzenia Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka” w zakresie rozwoju i realizacji polityki inwestycyjno – modernizacyjnej w ramach Projektu pn: „Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i okolic”.
W posiedzeniu brali udział przedstawiciele firmy Grontmij Polska Sp. z o.o. (Inżynier Kontraktu dla projektów PZ I, PZ II i PZ III), którzy poinformowali o aktualnym stanie realizacji projektów. Zgodnie z ich informacjami, wszystkie projekty kanalizacyjne realizowane przez Związek zostaną oddane mieszkańcom do użytku w tym roku.